webadmin.php

:

דיור מוגן – הפתרון המושלם לגיל הזהב

במהלך החיים אנו נתקלים בנקודות מסוימות אשר מהוות בעבורנו נקודות מפנה של ממש. גם אם חיינו היו נראים ומתנהלים באופן מסוים, ברור לנו שמרגע שנעבור את נקודת המפנה הדברים יראו אחרת לחלוטין. נקודות המפנה הללו תופסות אותנו לרוב בצמתים משמעותיים בחיינו, בהן ניצבות בפנינו החלטות בעלות השלכות משמעותיות על חיינו. נקודת מפנה שכזו ניתן למצוא בשלב גיל הזהב. זהו הרגע בו אנו יכולים להביט לאחור על חיינו בסיפוק ולהיזכר בכל אחד מן השלבים אותם עברנו עד הלום, בכל החוויות, המקומות והדמויות. כעת, עלינו להביט קדימה אל העתיד ולקבל החלטה שתשפיע על המשך חיינו ועל הדרך בה אנו חיים אותם.

כיום, ידוע כבר לכל – בעבור בני גיל הזהב המעוניינים להמשיך וליצור חוויות ששווה לזכור ורגעים שכדאי לנצור ישנו רק מקום אחד המהווה פיתרון אידיאלי בעבורם. הכוונה היא כמובן ללא אחר מאשר בית דיור מוגן המספק לבני גיל הזהב את כל מה שיזדקקו לו…ויותר. למעשה בתי דיור מוגן מיועדים לקשישים עצמאיים שמנהלים את חייהם באופן עצמאי אך מעוניינים כעת, עת הגיעו לגיל הזהב, לעבור לחיות במסגרת בטיחותית יותר ומגוננת יותר אשר בה בעת איננה פוגמת ולו במעט מאופן החיים אליו הם התרגלו. אם מצאתם את עצמכם תוהים כיצד הדבר יתכן, הרי שאתם לא היחידים. אנשים רבים נוטים להתבלבל בין בתי אבות לבין בתי דיור מוגן כאשר למעשה ההבדלים ביניהם הם תהומיים למדי. בבית אבות ישנם מטפלים האחראים על הדיירים (אשר אינם עצמאיים ברובם) ודואגים לכל צרכיהם תוך הצמדות קפדנית ללו"ז הנקבע מראש.  בתי דיור מוגן לעומת זאת שונים בתכלית השינוי מכל אותה שגרת חיים ומכל הנהלים הקיימים בבתי אבות. בבית דיור מוגן כאמור, זוכים הדיירים לנהל את חייהם באופן עצמאי. לדבר כמה משמעויות: הדירה בה יגורו ניתנת לעיצוב אישי על ידם כך שירגישו בבית, הדיירים אינם כפופים ללו"ז מסוים ובאפשרותם לבחור לאן ללכת ומתי כולל אל מחוץ למתחם הדיור. כמובן שבבית אבות אין אפשרויות כאלו בעיקר מכיוון שמצב האוכלוסיה לא מאפשר זאת, בניגוד למצב בקרב האוכלוסיה בבתי דיור מוגן. יתרה מזאת לדיירים בבתי דיור מוגן מוצעות פעילויות במגוון רחב של תחומים, המאפשרות להם להרחיב את תחומי העניין שלהם ולבלות ממש מחוץ לבית.

אך היתרון המשמעותי ביותר של בחירה בבתי הדיור המוגן, נוגעת לאפשרות של קיום חיים עצמאיים תוך שמירה מוחלטת על הבריאות והבטיחות. רבים מבני גיל הזהב חשים שקיום חיים עצמאיים בבית פרטי כבר איננו בטוח מספיק בעבורם. הם אינם מעוניינים להפוך חלילה ל"נטל" על הילדים וכך הם מוצאים את עצמם חיים בתחושה של חוסר ביטחון תמידי, לעיתים אף בבדידות בחלק מן המקרים, כאשר עניין השמירה על בטיחותם ובריאותם אכן עומד בספק. בדיוק בשל כך, בתי דיור מוגן רבים מציעים קיום של חיים עצמאיים בדירה פרטית וביתית (בניגוד לבתי אבות בהם ניתן למצוא חדרים משותפים) תוך הגנה מוחלטת על הבריאות וידיעה שסביבך תמיד יש מי שמשגיח עליך. ברוב בתי הדיור המוגן ישנם חובשים הזמינים 24 שעות ביממה במתכונת כזו או אחרת, מרפאה ורופא אחראי השומר על בריאותם של הדיירים. כך למעשה מתאפשר קיום חיים עצמאים, בריאים ובטוחים לדיירים אשר מצידם נהנים משמירה על שגרת חיים עצמאית, מהשגחה בריאותית צמודה ובעיקר מחיי חברה איכותיים ועשירים.

בתי דיור מוגן אם כן מספקים בעבור רבים מבני גיל הזהב את הפיתרון האידיאלי לסגנון חיים חדש בדיוק בצומת דרכים בו עליהם לקבל החלטה רבת משמעות בעבורם.

אחוזת נווה חוף- הבניין החדש