webadmin.php

:

דיור מוגן איכותי

מה הופך מתחם דיור מוגן לאיכותי פחות או איכותי יותר?!

כיצד תבחרו עבור הוריכם (או עבורכם…) את הטוב ואת האיכותי ביותר שיש?

שאלות אילו מלוות אנשים רבים הנמצאים בתהליך בחירה במתחם דיור מוגן. הלבטים והשאלות ביחס לנושא דומים אצל רובינו. במאמר זה ננסה לעשות מעט סדר בבלגאן וניתן מספר דגשים וטיפים בנוגע לבחירת דיור מוגן איכותי שייתן למתגוררים בו את הפקת ההנאה הגדולה ביותר שיכלו לבקש.

דיור מוגן איכותי אינו בית אבות ואינו סיעודי!

דיור מוגן בא לשרת אוכלוסייה מבוגרת שאינה סובלת מקשיים משמעותיים בתפקוד, אלא, כמו כל אדם מבוגר באשר הוא, סובלת בעיקר מבדידות, שעמום, חוסר סיפוק ומימוש עצמי ותשישות ברמה גבוהה יותר בהשוואה לאדם צעיר. כל אילו גורמים לקשישים, גם אם מצבם הביולוגי-מנטלי טוב מאוד, לחולשה גופנית ופסיכולוגית כאחד, מה שעלול להחמיר עם מצבם ולתת להם תחושה לא נעימה בשגרת החיים.

דיור מוגן איכותי פותר את הבעיה הזו בן רגע. כיצד אתם שואלים?

ריבוי מתקנים הוא תנאי הכרחי עבור דיור מוגן איכותי

השירותים המוצעים בו עונים על הצרכים הקוגניטיביים, הרוחניים, החברתיים ואפילו הגופניים של המתגוררים בו. בין המתקנים הנפוצים בדיור מוגן ניתן למצוא מגרשי טניס, בריכה, ספא, חדר כושר, בית קפה, קפיטריה, מספרה ועוד- ממש כמו בבית מלון מפואר. הזקן לא מרגיש בודד ומשועמם- הוא מוקף באנשים בני גילו ובחברה איכותית ורלוונטית אליו, והמתקנים הרבים מאפשרים לו להיות בשגרה יום יומית מעניינת ומגוונת במינימום מאמץ! הכול נמצא ממש בתוך הבית!

חשוב להקפיד על ריבוי מתקנים! במידה והמתחם לא כולל בתוכו אפשרות למגוון פעילויות ומקומות "מיני-ציבוריים"- הזקן לא ירגיש את הערך המוסף במתחם ושגרת החיים שלא לא תשתפר משמעותית. ריבוי מתקנים הוא קריטריון חשוב ומשפיע בבחינת ההכרעה האם הדיור המוגן איכותי או לא כל כך…

דיור מוגן איכותי כולל בתוכו מגוון פעילויות פנאי לכל אורך היום- מהרצאות, דרך חוגי התעמלות ועד סדנאות אמנות…

ככל שהזקן ירבה בפעילות, מכל סוג שהיא, כך ישתעמם פחות ותחושת המסוגלות והמימוש העצמי שלו (שמצטמצמים משמעותית בקרב בני גיל הזהב), תעלה. לכן, יש לדאוג לבחירת דיור מוגן שעונה על הצורך האינטלקטואלי ועל המעשה של האדם, ומספק חוגי העשרה, סדנאות והרצאות בכמות גדולה ובגיוון.

סביבת מגורים מטופחת ומהודרת משפיעה מאוד על דיור מוגן איכותי

בדיוק כמו הדגש הרב שמבקרי בתי מלון שמים על פאר, הוד והדר (מעבר לכל השאר), כך גם דיור מוגן איכותי הוא כזה שהעיצוב, מרחב המחיה והפאר בו, הם בסטנדרטים הגבוהים ביותר! כולנו אוהבים לחיות במקום יפה ורוהט לתפארת, ומשלמים על זה המון כסף. אל תתפשרו על היופי והניקיון במקום!מגיע לכולנו, לפחות באחרית ימינו, ליהנות ממגורים במקום קסום, מפואר ומטופח ולהרגיש קצת כמו נסיכים אמיתיים…

דיור מוגן איכותי חייב להיות בסטנדרטים הגבוהים ביותר של שירות ומתן סיוע

אומנם לא מדובר כאן במקום סיעודי, אבל עדיין מדובר באנשים מבוגרים. לכן, כדאי לבדוק שהמקום מכיל צוות מטפלים ורופאים מקצועי ומיומן, מהשורה הראשונה, כדי להבטיח שבמצב חריג מבחינה רפואית, מענה רפואי מלא ומקצועי לא יאחר להגיע. יש לוודא כי במקום קיימת מרפאה רגילה (ואולי גם מרפאת שיניים), כדי להקל על הקשיש ולמנוע ממנו לצאת מן המתחם למרפאה בכל עת שחש ברע.

קיימים עוד פרמטרים נוספים לקביעת דיור מוגן איכותי יותר או פחות, אך אילו המרכזיים שבהם. קראו, הפנימו וחפשו את שמתאים עבורכם.

בהצלחה!